OSLO & VIKEN FASADEVASK AS
Under likvidation: 08/09/2025, Mangler obligatorisk revisorOSLO & VIKEN FASADEVASK AS TVANGSAVVIKLINGSBO
Likvidationsbo:
Rengjøring av bygninger og uteområder.
Nøgleord
rengøringinnvendigbygningerkontorerhusapartementsleiligheterfabrikkerbutikkerinstitusjonerbeboelseshus
Organisation
- Adm. direktør
- AA
- Bestyrelsesformand
- AA
- År siden stiftelse
- 5 år
- siden 8. maj 2021
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Nej
- Antal medarbejdere
- 0
Ejerskab
- Antal aktier og aktieklasser
- 100
- 1 aktieklasse
- Samlet antal aktionærer
- 1
- person
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2022
- 1.016.600
- NOK
- Årsresultat 2022
- 127.840
- NOK
- Samlet egenkapital 2022
- 157.840
- NOK
Sidst opdateret: 12. dec. 2025
Ledelse
Ledelse / administration
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
AA | Administrerende direktør | - |
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
AA | Bestyrelsesformand | - |
Top 10 private aktionærer
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
AA | - | 100 % direkte |
Sidst opdateret: 11. jan. 2024
Ejerandel
Virksomhedens aktionærer
| Navn | Aktieklasse | Samlet antal aktier | Del |
|---|---|---|---|
AA | Ordinære aktier | 100 | 100 % |
Sidst opdateret: 2. jun. 2025
Økonomi
i NOK
Resumé
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 1.016.600 |
Samlet årsresultat | 127.840 |
Samlede aktiver | 333.755 |
Samlet gæld | 175.915 |
Samlet egenkapital | 157.840 |
R&T
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 1.016.600 |
Samlede driftsomkostninger | 852.703 |
Driftsresultat | 163.897 |
Finansielle indtægter/omkostninger | 0 |
Resultat før skat | 163.897 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 36.057 |
Samlet årsresultat | 127.840 |
Balanceoversigt
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 108.028 |
Samlede omsætningsaktiver | 225.727 |
Samlede aktiver | 333.755 |
Kortfristet gæld | 175.915 |
Langfristet gæld | 0 |
Samlet gæld | 175.915 |
Indskudt kapital | 30.000 |
Overført overskud | 127.840 |
Samlet egenkapital | 157.840 |
Samlet egenkapital og gæld | 333.755 |
Standard for brancheklassifikation
N
Primært industriområde
Forretningsydelser
81
Aktivitet
Ydelser relateret til ejendomsadministration
81.2
Primær industrigruppe
Rengøringsvirksomhed
81.21
Industrigruppe
Rengøring af bygninger
81.210
Industrigruppe
Almindelig rengøring i bygninger