||
A

ASELO AS988 722 081

Fast ejendom
Aktieselskab
Skredderveien 144 1537 MOSS, Norge

ASELO AS

Lukket 16. april 2024, Insolvensbehandling

Likvidationsbo:

ASELO AS KONKURSBO

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
19 år
- 4. okt. 2005 til 16. apr. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
3.794.054
NOK
Årsresultat 2021
77.944
NOK
Samlet egenkapital 2021
-914.835
NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024

FratrådtSuppleant-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
3.794.054
Samlet årsresultat
77.944
Samlede aktiver
1.803.443
Samlet gæld
2.718.277
Samlet egenkapital
-914.835

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
3.794.054
Samlede driftsomkostninger
3.659.317
Driftsresultat
134.737
Finansielle indtægter/omkostninger
-56.793
Resultat før skat
77.944
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
77.944

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
208.224
Samlede omsætningsaktiver
1.595.219
Samlede aktiver
1.803.443
Kortfristet gæld
760.719
Langfristet gæld
1.957.558
Samlet gæld
2.718.277
Indskudt kapital
400.000
Overført overskud
-1.314.835
Samlet egenkapital
-914.835
Samlet egenkapital og gæld
1.803.442

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom