||
N

NORTH WEST PROPERTY AS918 961 763

Fast ejendom
Aktieselskab
Vollane 2 5105 EIDSVÅG I ÅSANE, Norge

NORTH WEST PROPERTY AS

Lukket 4. november 2024, Insolvensbehandling
Investere, alene eller sammen med andre, i fast eiendom, eller eie aksjer eller andeler i selskap eller annen sammenslutning med eierskap i fast eiendom, og annet hva som hermed står i forbindelse.

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
7 år
- 8. maj 2017 til 4. nov. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2020
1.900.000
NOK
Årsresultat 2020
-3.919.333
NOK
Samlet egenkapital 2020
-32.414.633
NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
FratrådtBestyrelsesformand, Kontaktperson-
FratrådtBestyrelsesmedlem-

Andre

NavnRolleAktier
R
REVISOR VEST AS
Revisor-
Sidst opdateret: 7. dec. 2023

Resumé

År2020
Samlede driftsindtægter
1.900.000
Samlet årsresultat
-3.919.333
Samlede aktiver
56.296.567
Samlet gæld
88.711.201
Samlet egenkapital
-32.414.633

R&T

År2020
Samlede driftsindtægter
1.900.000
Samlede driftsomkostninger
14.421.027
Driftsresultat
-12.521.027
Finansielle indtægter/omkostninger
8.601.694
Resultat før skat
-3.919.333
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-3.919.333

Balanceoversigt

År2020
Samlede anlægsaktiver
48.805.134
Samlede omsætningsaktiver
7.491.433
Samlede aktiver
56.296.567
Kortfristet gæld
7.940.847
Langfristet gæld
80.770.354
Samlet gæld
88.711.201
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
-32.444.633
Samlet egenkapital
-32.414.633
Samlet egenkapital og gæld
56.296.567

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom