Dette websted bruger cookies for at forbedre brugeroplevelsen.
||
U

URO STUDIOS AS924 635 207

Shoes
Limited company
Høgeveien 45 4026 STAVANGER, Norge

URO STUDIOS AS

Under likvidation: 24/04/2026, Frivillig likvidation
Utvikling, design, produksjon og distribusjon av sko samt alt som naturlig hører inn under dette. Videre kan selskapet investere i andre selskaper med tilstøtende virksomhet.
Utvikling, produksjon og salg av sko og klær.

Nøgleord

productionfootwearupper leatherouter solesinner solesheelsgaiters

Organisation

Bestyrelsesformand
År siden stiftelse
6 år
siden 20. feb. 2020
Type
Limited company
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Ejerskab

Antal aktier og aktieklasser
222
1 aktieklasse
Samlet antal aktionærer
9
8 selskaber, 1 person

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2025
403.140
NOK
Årsresultat 2025
-1.045.277
NOK
Samlet egenkapital 2025
388.912
NOK
Sidst opdateret: 28. apr. 2026

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Chairman
9.1 %
indirekte
Board Member
20.27 %
indirekte
Board Member
20.27 %
indirekte

Andre

NavnRolleAktier
L
LURA REGNSKAP AS
Accountant-

Top 10 private aktionærer

NavnRolleAktier
-
25.88 %
indirekte
Board Member
20.27 %
indirekte
Board Member
20.27 %
indirekte
Chairman
9.1 %
indirekte
-
4.5 %
indirekte
-
2.7 %
indirekte
-
2.7 %
indirekte
-
2.52 %
indirekte
-
2.52 %
indirekte
-
2.52 %
indirekte
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Ejerandel

Virksomhedens aktionærer

NavnAktieklasseSamlet antal aktierDel
H
HOLME HOLDING 2 AS
Ordinære aktier
84
37.84 %
P
PBFOTO AS
Ordinære aktier
45
20.27 %
H
HUSVAEG FOTO AS
Ordinære aktier
45
20.27 %
P
PR INVEST AS
Ordinære aktier
16
7.21 %
V
VMOFIVE AS
Ordinære aktier
10
4.5 %
M
MARACAN AS
Ordinære aktier
6
2.7 %
S
STIAN VIKESÅ INVEST AS
Ordinære aktier
6
2.7 %
Ordinære aktier
5
2.25 %
P
PER KJERSTAD AS
Ordinære aktier
5
2.25 %
Sidst opdateret: 2. jun. 2025

Økonomi

i NOK

Resumé

År2025202420232022
Samlede driftsindtægter
403.140
673.255
619.275
434.823
Samlet årsresultat
-1.045.277
-761.205
-718.612
-641.950
Samlede aktiver
429.892
1.524.208
1.700.112
2.451.532
Samlet gæld
40.980
90.019
54.717
87.526
Samlet egenkapital
388.912
1.434.189
1.645.395
2.364.006

R&T

År2025202420232022
Samlede driftsindtægter
403.140
673.255
619.275
434.823
Samlede driftsomkostninger
846.704
1.645.913
1.531.797
1.258.530
Driftsresultat
-443.563
-972.658
-912.522
-823.707
Finansielle indtægter/omkostninger
0
-507
-7.999
694
Resultat før skat
-443.563
-973.165
-920.521
-823.013
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
601.714
-211.960
-201.909
-181.063
Samlet årsresultat
-1.045.277
-761.205
-718.612
-641.950

Balanceoversigt

År2025202420232022
Samlede anlægsaktiver
0
601.714
389.754
187.845
Samlede omsætningsaktiver
429.892
922.494
1.310.358
2.263.687
Samlede aktiver
429.892
1.524.208
1.700.112
2.451.532
Kortfristet gæld
40.980
90.019
54.717
87.526
Langfristet gæld
0
0
0
0
Samlet gæld
40.980
90.019
54.717
87.526
Indskudt kapital
3.580.000
3.580.000
3.030.000
3.030.000
Overført overskud
-3.191.088
-2.145.811
-1.384.605
-665.994
Samlet egenkapital
388.912
1.434.189
1.645.395
2.364.006
Samlet egenkapital og gæld
429.892
1.524.208
1.700.112
2.451.532

Klassifikation

21st virksomhedsklassifikation
BETA
Lille virksomhed
Organisationstype
Limited company
Klassifikation af institutionel sektor
INNL
Indenlandske sektorer
A_IKKE-FIN
Ikke-finansielle selskaber
2100
Private non-financial incorporated enterprises
Standard for brancheklassifikation
C
Primært industriområde
Manufacturing
15
Aktivitet
Manufacture of leather and related products
15.2
Primær industrigruppe
Manufacture of footwear
15.20
Industrigruppe
Manufacture of footwear
15.200
Industrigruppe
Manufacture of footwear