||
S

SPÅTIND SPORT AS998 162 335

Udlejning
Aktieselskab
Synnfjellvegen 1879 2880 NORD-TORPA, Norge

SPÅTIND SPORT AS

Lukket 25. oktober 2023, Insolvensbehandling

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
11 år
- 26. mar. 2012 til 25. okt. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
676.812
NOK
Årsresultat 2021
1.234.858
NOK
Samlet egenkapital 2021
5.634.734
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 1. jun. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
676.812
Samlet årsresultat
1.234.858
Samlede aktiver
18.594.313
Samlet gæld
12.959.578
Samlet egenkapital
5.634.734

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
676.812
Samlede driftsomkostninger
2.251.684
Driftsresultat
-1.574.871
Finansielle indtægter/omkostninger
2.387.073
Resultat før skat
812.201
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-422.657
Samlet årsresultat
1.234.858

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
14.863.633
Samlede omsætningsaktiver
3.730.680
Samlede aktiver
18.594.313
Kortfristet gæld
7.129.594
Langfristet gæld
5.829.984
Samlet gæld
12.959.578
Indskudt kapital
4.313.000
Overført overskud
1.321.734
Samlet egenkapital
5.634.734
Samlet egenkapital og gæld
18.594.312

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt