||
J

JERNBANEGT. 12 SARPSBORG AS828 869 302

Udlejning
Aktieselskab
Kråkerøyveien 4 1671 KRÅKERØY, Norge

JERNBANEGT. 12 SARPSBORG AS

Lukket 2. december 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
1 år
- 4. mar. 2022 til 2. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
728.162
NOK
Årsresultat 2022
322.466
NOK
Samlet egenkapital 2022
1.951.143
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
728.162
Samlet årsresultat
322.466
Samlede aktiver
2.272.859
Samlet gæld
321.716
Samlet egenkapital
1.951.143

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
728.162
Samlede driftsomkostninger
314.802
Driftsresultat
413.360
Finansielle indtægter/omkostninger
58
Resultat før skat
413.418
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
90.952
Samlet årsresultat
322.466

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
1.995.600
Samlede omsætningsaktiver
277.259
Samlede aktiver
2.272.859
Kortfristet gæld
141.040
Langfristet gæld
180.676
Samlet gæld
321.716
Indskudt kapital
2.368.913
Overført overskud
-417.770
Samlet egenkapital
1.951.143
Samlet egenkapital og gæld
2.272.859

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt