||
K

KARIHAUGVEIEN 89 AS976 950 852

Udlejning
Aktieselskab
c/o Oro Prosjekt AS Madserud allé 34 0274 OSLO, Norge

KARIHAUGVEIEN 89 AS

Lukket 18. december 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
27 år
- 3. dec. 1996 til 18. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
16.347.899
NOK
Årsresultat 2022
6.475.572
NOK
Samlet egenkapital 2022
48.107.830
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
16.347.899
Samlet årsresultat
6.475.572
Samlede aktiver
105.963.447
Samlet gæld
57.855.617
Samlet egenkapital
48.107.830

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
16.347.899
Samlede driftsomkostninger
6.299.038
Driftsresultat
10.048.861
Finansielle indtægter/omkostninger
-1.746.663
Resultat før skat
8.302.198
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
1.826.626
Samlet årsresultat
6.475.572

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
96.107.073
Samlede omsætningsaktiver
9.856.374
Samlede aktiver
105.963.447
Kortfristet gæld
8.746.809
Langfristet gæld
49.108.808
Samlet gæld
57.855.617
Indskudt kapital
1.112.100
Overført overskud
46.995.730
Samlet egenkapital
48.107.830
Samlet egenkapital og gæld
105.963.447

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt