||
F

FAKTA BOLIG AS986 576 398

Køb og salg
Aktieselskab
Heiamyrå 20 4031 STAVANGER, Norge

FAKTA BOLIG AS

Lukket 13. april 2024, Insolvensbehandling

Nøgleord

fast ejendomsalgutvikling

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
20 år
- 26. feb. 2004 til 13. apr. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2020
140.000
NOK
Årsresultat 2020
-295.625
NOK
Samlet egenkapital 2020
10.721.903
NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2020
Samlede driftsindtægter
140.000
Samlet årsresultat
-295.625
Samlede aktiver
28.828.610
Samlet gæld
18.106.706
Samlet egenkapital
10.721.903

R&T

År2020
Samlede driftsindtægter
140.000
Samlede driftsomkostninger
83.306
Driftsresultat
56.694
Finansielle indtægter/omkostninger
-352.319
Resultat før skat
-295.625
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-295.625

Balanceoversigt

År2020
Samlede anlægsaktiver
13.905.000
Samlede omsætningsaktiver
14.923.610
Samlede aktiver
28.828.610
Kortfristet gæld
12.715.987
Langfristet gæld
5.390.719
Samlet gæld
18.106.706
Indskudt kapital
10.721.903
Overført overskud
0
Samlet egenkapital
10.721.903
Samlet egenkapital og gæld
28.828.610

Standard for brancheklassifikation
F
Primært industriområde
Bygge- og anlægsaktiviteter
41
Aktivitet
Opførelse af bygninger
41.1
Primær industrigruppe
Udvikling af byggeprojekter
41.10
Industrigruppe
Udvikling af byggeprojekter
41.109
Industrigruppe
Udvikling og salg af egen fast ejendom i øvrigt