||
N

NORWEGIAN PROPERTIES AS985 175 217

Fast ejendom
Aktieselskab
Ragkroken 20 4042 HAFRSFJORD, Norge

NORWEGIAN PROPERTIES AS

Lukket 25. november 2023

Nøgleord

eiendomsmeglerfast ejendomformidlingkjøpsalgutleierådgivningtakseringdeponeringsagentvirksomhet

Links

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
21 år
- 17. dec. 2002 til 25. nov. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
1

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
2.310.998
NOK
Årsresultat 2022
904.295
NOK
Samlet egenkapital 2022
1.156.913
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
2.310.998
Samlet årsresultat
904.295
Samlede aktiver
2.706.337
Samlet gæld
1.549.424
Samlet egenkapital
1.156.913

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
2.310.998
Samlede driftsomkostninger
1.249.643
Driftsresultat
1.061.355
Finansielle indtægter/omkostninger
99.085
Resultat før skat
1.160.440
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
256.145
Samlet årsresultat
904.295

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
17.104
Samlede omsætningsaktiver
2.689.233
Samlede aktiver
2.706.337
Kortfristet gæld
1.548.449
Langfristet gæld
975
Samlet gæld
1.549.424
Indskudt kapital
1.081.483
Overført overskud
75.430
Samlet egenkapital
1.156.913
Samlet egenkapital og gæld
2.706.337

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.3
Primær industrigruppe
Salg og drift af fast ejendom på opgave
68.31
Industrigruppe
Ejendomsmæglervirksomhed
68.310
Industrigruppe
Ejendomsmæglervirksomhed