GRASHEI SERVICE OG FASADE AS
Lukket 1. februar 2024, InsolvensbehandlingGRASHEI SERVICE OG FASADE AS KONKURSBO
Likvidationsbo:
Fasadevask Lillesand | Grashei Service AS | Takvask
Vi utfører fasadevask, takvask, vask av uteområder og husvask samt vask av næringsbygg, sameier og borettslag i Lillesand, Kristiansan, Arendal, Grimstad og Risør
Nøgleord
rengøringinnvendigbygningerkontorerhusapartementsleiligheterfabrikkerbutikkerinstitusjonerbeboelseshus
Links
Organisation
- Adm. direktør
- KM
- Bestyrelsesformand
- KM
- Driftstid
- 3 år
- - 18. nov. 2021 til 1. feb. 2024
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Nej
- Antal medarbejdere
- 1
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2022
- 1.864.856
- NOK
- Årsresultat 2022
- 347.324
- NOK
- Samlet egenkapital 2022
- 377.324
- NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024
Ledelse
Ledelse / administration
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
KM | Administrerende direktør | - |
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
KM | Bestyrelsesformand | - |
Andre
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
V Lukket | Regnskabsfører | - |
Sidst opdateret: 14. dec. 2023
Resumé
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 1.864.856 |
Samlet årsresultat | 347.324 |
Samlede aktiver | 679.624 |
Samlet gæld | 302.299 |
Samlet egenkapital | 377.324 |
R&T
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 1.864.856 |
Samlede driftsomkostninger | 1.390.202 |
Driftsresultat | 474.654 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -29.367 |
Resultat før skat | 445.287 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 97.963 |
Samlet årsresultat | 347.324 |
Balanceoversigt
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 13.750 |
Samlede omsætningsaktiver | 665.874 |
Samlede aktiver | 679.624 |
Kortfristet gæld | 396.372 |
Langfristet gæld | -94.073 |
Samlet gæld | 302.299 |
Indskudt kapital | 30.000 |
Overført overskud | 347.324 |
Samlet egenkapital | 377.324 |
Samlet egenkapital og gæld | 679.623 |
Standard for brancheklassifikation
N
Primært industriområde
Forretningsydelser
81
Aktivitet
Ydelser relateret til ejendomsadministration
81.2
Primær industrigruppe
Rengøringsvirksomhed
81.21
Industrigruppe
Rengøring af bygninger
81.210
Industrigruppe
Almindelig rengøring i bygninger