||
T

TOWN AS914 416 213

Fast ejendom
Aktieselskab
Østerdalsgata 1G 0658 OSLO, Norge

TOWN AS

Lukket 2. december 2023

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Links

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
9 år
- 13. nov. 2014 til 2. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2020
218.578
NOK
Årsresultat 2020
139.544
NOK
Samlet egenkapital 2020
185.949
NOK
Sidst opdateret: 14. sep. 2023

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand, Kontaktperson-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2020
Samlede driftsindtægter
218.578
Samlet årsresultat
139.544
Samlede aktiver
3.546.212
Samlet gæld
3.360.263
Samlet egenkapital
185.949

R&T

År2020
Samlede driftsindtægter
218.578
Samlede driftsomkostninger
66.089
Driftsresultat
152.489
Finansielle indtægter/omkostninger
35
Resultat før skat
152.524
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
12.980
Samlet årsresultat
139.544

Balanceoversigt

År2020
Samlede anlægsaktiver
2.962.896
Samlede omsætningsaktiver
583.316
Samlede aktiver
3.546.212
Kortfristet gæld
-7.672
Langfristet gæld
3.367.935
Samlet gæld
3.360.263
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
155.949
Samlet egenkapital
185.949
Samlet egenkapital og gæld
3.546.212

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom