||
N

NORDLAND BETONG HOLDING AS964 113 866

Udlejning
Aktieselskab
Langstranda 4 8003 BODØ, Norge

NORDLAND BETONG HOLDING AS

Lukket 11. maj 2024

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
29 år
- 20. feb. 1995 til 11. maj 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
1

Økonomi

Årsresultat 2022
28.227.824
NOK
Samlet egenkapital 2022
181.962.885
NOK
Sidst opdateret: 13. feb. 2024

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
28.227.824
Samlede aktiver
207.934.752
Samlet gæld
25.971.867
Samlet egenkapital
181.962.885

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
1.714.635
Driftsresultat
-1.714.635
Finansielle indtægter/omkostninger
31.068.815
Resultat før skat
29.354.180
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
1.126.356
Samlet årsresultat
28.227.824

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
172.708.425
Samlede omsætningsaktiver
35.226.327
Samlede aktiver
207.934.752
Kortfristet gæld
25.971.867
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
25.971.867
Indskudt kapital
439.850
Overført overskud
181.523.035
Samlet egenkapital
181.962.885
Samlet egenkapital og gæld
207.934.752

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt