||
V

VEGGLIFJELL UTLEIEHYTTE AS916 479 697

Udlejning
Aktieselskab
c/o Celestial Holding AS v/Tom Erik Knudsrødveien 7 3189 HORTEN, Norge

VEGGLIFJELL UTLEIEHYTTE AS

Lukket 9. august 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
8 år
- 22. dec. 2015 til 9. aug. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
2.370.095
NOK
Årsresultat 2022
1.761.343
NOK
Samlet egenkapital 2022
67.713
NOK
Sidst opdateret: 1. jul. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
2.370.095
Samlet årsresultat
1.761.343
Samlede aktiver
2.245.188
Samlet gæld
2.177.475
Samlet egenkapital
67.713

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
2.370.095
Samlede driftsomkostninger
112.194
Driftsresultat
2.257.901
Finansielle indtægter/omkostninger
181
Resultat før skat
2.258.082
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
496.739
Samlet årsresultat
1.761.343

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
0
Samlede omsætningsaktiver
2.245.188
Samlede aktiver
2.245.188
Kortfristet gæld
2.177.475
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
2.177.475
Indskudt kapital
48.800
Overført overskud
18.913
Samlet egenkapital
67.713
Samlet egenkapital og gæld
2.245.188

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt