||
E

EITRHEIMSVEGEN 5 AS924 530 081

Udlejning
Aktieselskab
Røynstrandsvegen 20 5736 GRANVIN, Norge

EITRHEIMSVEGEN 5 AS

Lukket 24. november 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
3 år
- 4. feb. 2020 til 24. nov. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
567.140
NOK
Årsresultat 2022
-82.233
NOK
Samlet egenkapital 2022
-217.900
NOK
Sidst opdateret: 12. okt. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
567.140
Samlet årsresultat
-82.233
Samlede aktiver
5.265.612
Samlet gæld
5.483.512
Samlet egenkapital
-217.900

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
567.140
Samlede driftsomkostninger
359.467
Driftsresultat
207.673
Finansielle indtægter/omkostninger
-289.907
Resultat før skat
-82.233
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-82.233

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
5.147.900
Samlede omsætningsaktiver
117.712
Samlede aktiver
5.265.612
Kortfristet gæld
191.512
Langfristet gæld
5.292.000
Samlet gæld
5.483.512
Indskudt kapital
55.000
Overført overskud
-272.900
Samlet egenkapital
-217.900
Samlet egenkapital og gæld
5.265.612

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt