||
M

MANGAHOUSE AS983 657 966

Udlejning
Aktieselskab
Trulsebakken 1 1350 LOMMEDALEN, Norge

MANGAHOUSE AS

Lukket 24. november 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
22 år
- 3. okt. 2001 til 24. nov. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
70.866
NOK
Årsresultat 2022
10.791
NOK
Samlet egenkapital 2022
154.346
NOK
Sidst opdateret: 10. jul. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
70.866
Samlet årsresultat
10.791
Samlede aktiver
1.451.476
Samlet gæld
1.297.130
Samlet egenkapital
154.346

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
70.866
Samlede driftsomkostninger
61.622
Driftsresultat
9.245
Finansielle indtægter/omkostninger
1.546
Resultat før skat
10.791
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
10.791

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
1.401.800
Samlede omsætningsaktiver
49.676
Samlede aktiver
1.451.476
Kortfristet gæld
2.281
Langfristet gæld
1.294.849
Samlet gæld
1.297.130
Indskudt kapital
500.000
Overført overskud
-345.654
Samlet egenkapital
154.346
Samlet egenkapital og gæld
1.451.476

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt