||
S

S C J HOLDING AS927 874 083

Udlejning
Aktieselskab
Yttersidveien 8 8850 HERØY, Norge

S C J HOLDING AS

Lukket 10. juli 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 19. feb. 1995 til 10. jul. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
104.714
NOK
Årsresultat 2022
5.819.330
NOK
Samlet egenkapital 2022
17.007.433
NOK
Sidst opdateret: 15. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
104.714
Samlet årsresultat
5.819.330
Samlede aktiver
17.037.867
Samlet gæld
30.434
Samlet egenkapital
17.007.433

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
104.714
Samlede driftsomkostninger
708.833
Driftsresultat
-604.119
Finansielle indtægter/omkostninger
6.423.449
Resultat før skat
5.819.330
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
5.819.330

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
5.886.394
Samlede omsætningsaktiver
11.151.473
Samlede aktiver
17.037.867
Kortfristet gæld
30.434
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
30.434
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
16.977.433
Samlet egenkapital
17.007.433
Samlet egenkapital og gæld
17.037.867

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt