||
S

SLATLEM EIENDOM KRISTIANSUND AS998 872 928

Udlejning
Aktieselskab
Verkstedveien 4 6517 KRISTIANSUND N, Norge

SLATLEM EIENDOM KRISTIANSUND AS

Lukket 29. juni 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
11 år
- 24. sep. 2012 til 29. jun. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
5.211.363
NOK
Årsresultat 2021
1.840.288
NOK
Samlet egenkapital 2021
25.718.762
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
5.211.363
Samlet årsresultat
1.840.288
Samlede aktiver
77.878.916
Samlet gæld
52.160.154
Samlet egenkapital
25.718.762

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
5.211.363
Samlede driftsomkostninger
1.589.736
Driftsresultat
3.621.627
Finansielle indtægter/omkostninger
-1.262.283
Resultat før skat
2.359.344
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
519.056
Samlet årsresultat
1.840.288

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
77.809.256
Samlede omsætningsaktiver
69.659
Samlede aktiver
77.878.916
Kortfristet gæld
1.146.731
Langfristet gæld
51.013.423
Samlet gæld
52.160.154
Indskudt kapital
2.375.160
Overført overskud
23.343.602
Samlet egenkapital
25.718.762
Samlet egenkapital og gæld
77.878.916

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt