||
A

Autokroa Eiendom AS947 701 762

Fast ejendom
Aktieselskab
Sandloveien 21 4318 SANDNES, Norge

Autokroa Eiendom AS

Lukket 29. juni 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 19. feb. 1995 til 29. jun. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2021
-96.031
NOK
Samlet egenkapital 2021
1.150.809
NOK
Sidst opdateret: 24. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
-96.031
Samlede aktiver
1.521.393
Samlet gæld
370.584
Samlet egenkapital
1.150.809

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
126.365
Driftsresultat
-126.365
Finansielle indtægter/omkostninger
3.249
Resultat før skat
-123.116
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-27.085
Samlet årsresultat
-96.031

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
569.913
Samlede omsætningsaktiver
951.480
Samlede aktiver
1.521.393
Kortfristet gæld
264.313
Langfristet gæld
106.271
Samlet gæld
370.584
Indskudt kapital
100.000
Overført overskud
1.050.809
Samlet egenkapital
1.150.809
Samlet egenkapital og gæld
1.521.393

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom