FREDNES BOLIGUTVIKLING AS
Lukket 29. november 2023
Nøgleord
fast ejendomsalgutvikling
Organisation
- Bestyrelsesformand
- Driftstid
- 1 år
- - 15. feb. 2022 til 29. nov. 2023
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Nej
- Antal medarbejdere
- 0
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2022
- 75.256
- NOK
- Årsresultat 2022
- -666.810
- NOK
- Samlet egenkapital 2022
- -636.809
- NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023
Ledelse
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
| Bestyrelsesformand | - | |
AM | Kontaktperson | - |
RB | Bestyrelsesmedlem | - |
Andre
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
| Regnskabsfører | - |
Sidst opdateret: 13. apr. 2023
Resumé
| År | 2022 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 75.256 |
Samlet årsresultat | -666.810 |
Samlede aktiver | 17.076.218 |
Samlet gæld | 17.713.028 |
Samlet egenkapital | -636.809 |
R&T
| År | 2022 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 75.256 |
Samlede driftsomkostninger | 726.981 |
Driftsresultat | -651.725 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -15.085 |
Resultat før skat | -666.810 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 0 |
Samlet årsresultat | -666.810 |
Balanceoversigt
| År | 2022 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 17.000.000 |
Samlede omsætningsaktiver | 76.218 |
Samlede aktiver | 17.076.218 |
Kortfristet gæld | 162.910 |
Langfristet gæld | 17.550.118 |
Samlet gæld | 17.713.028 |
Indskudt kapital | 30.000 |
Overført overskud | -666.809 |
Samlet egenkapital | -636.809 |
Samlet egenkapital og gæld | 17.076.219 |
Standard for brancheklassifikation
F
Primært industriområde
Bygge- og anlægsaktiviteter
41
Aktivitet
Opførelse af bygninger
41.1
Primær industrigruppe
Udvikling af byggeprojekter
41.10
Industrigruppe
Udvikling af byggeprojekter
41.109
Industrigruppe
Udvikling og salg af egen fast ejendom i øvrigt