NORDAL PANORAMA AS
Lukket 22. april 2025, InsolvensbehandlingNORDAL PANORAMA AS KONKURSBO
Likvidationsbo:
Eie, utvikle, drifte og realisere eiendommen
Nordal i Lier kommune.
Utvikling av fast eiendom og oppføring av boliger.
Nøgleord
fast ejendomsalgutvikling
Organisation
- Bestyrelsesformand
- SP
- Driftstid
- 9 år
- - 6. dec. 2016 til 22. apr. 2025
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Nej
- Antal medarbejdere
- 0
Økonomi
- Årsresultat 2020
- -3.402.321
- NOK
- Samlet egenkapital 2020
- 26.583.928
- NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024
Ledelse
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
SP | Bestyrelsesformand | - |
Andre
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
| Revisor | - |
Sidst opdateret: 1. sep. 2023
Resumé
| År | 2020 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 0 |
Samlet årsresultat | -3.402.321 |
Samlede aktiver | 51.956.419 |
Samlet gæld | 25.372.491 |
Samlet egenkapital | 26.583.928 |
R&T
| År | 2020 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 0 |
Samlede driftsomkostninger | 413.991 |
Driftsresultat | -413.991 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -2.988.330 |
Resultat før skat | -3.402.321 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 0 |
Samlet årsresultat | -3.402.321 |
Balanceoversigt
| År | 2020 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 45.900.000 |
Samlede omsætningsaktiver | 6.056.419 |
Samlede aktiver | 51.956.419 |
Kortfristet gæld | 6.892.366 |
Langfristet gæld | 18.480.125 |
Samlet gæld | 25.372.491 |
Indskudt kapital | 41.589.446 |
Overført overskud | -15.005.518 |
Samlet egenkapital | 26.583.928 |
Samlet egenkapital og gæld | 51.956.419 |
Standard for brancheklassifikation
F
Primært industriområde
Bygge- og anlægsaktiviteter
41
Aktivitet
Opførelse af bygninger
41.1
Primær industrigruppe
Udvikling af byggeprojekter
41.10
Industrigruppe
Udvikling af byggeprojekter
41.109
Industrigruppe
Udvikling og salg af egen fast ejendom i øvrigt