||
F

FRIESTADGÅRDEN AS989 234 986

Udlejning
Aktieselskab
Leilighet 408 Humlestadgaten 18 4370 EGERSUND, Norge

FRIESTADGÅRDEN AS

Lukket 5. december 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
17 år
- 13. feb. 2006 til 5. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2022
159.897
NOK
Samlet egenkapital 2022
8.315.045
NOK
Sidst opdateret: 18. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
159.897
Samlede aktiver
8.743.879
Samlet gæld
428.834
Samlet egenkapital
8.315.045

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
21.855
Driftsresultat
-21.855
Finansielle indtægter/omkostninger
226.302
Resultat før skat
204.447
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
44.550
Samlet årsresultat
159.897

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
5.793.496
Samlede omsætningsaktiver
2.950.383
Samlede aktiver
8.743.879
Kortfristet gæld
428.834
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
428.834
Indskudt kapital
2.401.512
Overført overskud
5.913.533
Samlet egenkapital
8.315.045
Samlet egenkapital og gæld
8.743.879

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt