||
P

PV80 OSL AS925 004 936

Udlejning
Aktieselskab
Bryggegata 7 0250 OSLO, Norge

PV80 OSL AS

Lukket 18. september 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
3 år
- 29. apr. 2020 til 18. sep. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
450.000
NOK
Årsresultat 2022
88.717
NOK
Samlet egenkapital 2022
2.877.303
NOK
Sidst opdateret: 7. jun. 2023

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand, Kontaktperson-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
450.000
Samlet årsresultat
88.717
Samlede aktiver
7.806.921
Samlet gæld
4.929.618
Samlet egenkapital
2.877.303

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
450.000
Samlede driftsomkostninger
106.734
Driftsresultat
343.266
Finansielle indtægter/omkostninger
-229.526
Resultat før skat
113.740
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
25.023
Samlet årsresultat
88.717

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
7.797.852
Samlede omsætningsaktiver
9.069
Samlede aktiver
7.806.921
Kortfristet gæld
217.869
Langfristet gæld
4.711.749
Samlet gæld
4.929.618
Indskudt kapital
2.877.303
Overført overskud
0
Samlet egenkapital
2.877.303
Samlet egenkapital og gæld
7.806.921

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt