||
S

STOREBAUG VEST AS830 366 512

Udlejning
Aktieselskab
Hytteveien 11 1542 VESTBY, Norge

STOREBAUG VEST AS

Lukket 1. november 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
1 år
- 6. dec. 2022 til 1. nov. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
150.000
NOK
Årsresultat 2022
71.944
NOK
Samlet egenkapital 2022
8.222.442
NOK
Sidst opdateret: 25. jul. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 9. maj 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
150.000
Samlet årsresultat
71.944
Samlede aktiver
9.796.563
Samlet gæld
1.574.121
Samlet egenkapital
8.222.442

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
150.000
Samlede driftsomkostninger
81.810
Driftsresultat
68.190
Finansielle indtægter/omkostninger
0
Resultat før skat
68.190
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-3.754
Samlet årsresultat
71.944

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
9.708.450
Samlede omsætningsaktiver
88.112
Samlede aktiver
9.796.563
Kortfristet gæld
5.570
Langfristet gæld
1.568.551
Samlet gæld
1.574.121
Indskudt kapital
94.430
Overført overskud
8.128.012
Samlet egenkapital
8.222.442
Samlet egenkapital og gæld
9.796.563

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt