||
E

EIDET UTVIKLING AS927 448 750

Fast ejendom
Aktieselskab
Regine Normanns vei 22A 8475 STRAUMSJØEN, Norge

EIDET UTVIKLING AS

Lukket 23. oktober 2023

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
2 år
- 21. jul. 2021 til 23. okt. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
60.000
NOK
Årsresultat 2022
-146.457
NOK
Samlet egenkapital 2022
23.681
NOK
Sidst opdateret: 22. jul. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
60.000
Samlet årsresultat
-146.457
Samlede aktiver
8.866.343
Samlet gæld
8.842.661
Samlet egenkapital
23.681

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
60.000
Samlede driftsomkostninger
238.910
Driftsresultat
-178.910
Finansielle indtægter/omkostninger
-8.855
Resultat før skat
-187.765
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-41.308
Samlet årsresultat
-146.457

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
32.479.014
Samlede omsætningsaktiver
-23.612.671
Samlede aktiver
8.866.343
Kortfristet gæld
1.842.661
Langfristet gæld
7.000.000
Samlet gæld
8.842.661
Indskudt kapital
190.775
Overført overskud
-167.094
Samlet egenkapital
23.681
Samlet egenkapital og gæld
8.866.343

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom