||
A

ABA EIENDOM AS920 770 428

Udlejning
Aktieselskab
Arne Ulstrups vei 21A 1363 HØVIK, Norge

ABA EIENDOM AS

Lukket 4. december 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
5 år
- 24. apr. 2018 til 4. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
1.334.873
NOK
Årsresultat 2022
380.102
NOK
Samlet egenkapital 2022
648.828
NOK
Sidst opdateret: 9. aug. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
1.334.873
Samlet årsresultat
380.102
Samlede aktiver
2.403.089
Samlet gæld
1.754.260
Samlet egenkapital
648.828

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
1.334.873
Samlede driftsomkostninger
861.077
Driftsresultat
473.796
Finansielle indtægter/omkostninger
-26.010
Resultat før skat
447.786
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
67.684
Samlet årsresultat
380.102

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
1.721.435
Samlede omsætningsaktiver
681.654
Samlede aktiver
2.403.089
Kortfristet gæld
674.441
Langfristet gæld
1.079.819
Samlet gæld
1.754.260
Indskudt kapital
24.430
Overført overskud
624.398
Samlet egenkapital
648.828
Samlet egenkapital og gæld
2.403.088

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt