||
L

LØNNING EIENDOM AS815 212 762

Udlejning
Aktieselskab
Bø 4262 AVALDSNES, Norge

LØNNING EIENDOM AS

Lukket 11. februar 2025, Mangler obligatorisk revisor
Investering i- og utleie av eiendom, deltakelse i tilsvarende virksomhet samt hva hermed står i forbindelse.
Investering i- og utleie av eiendom samt deltakelse i tilsvarende virksomhet.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
10 år
- 9. apr. 2015 til 11. feb. 2025
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
436.000
NOK
Årsresultat 2021
136.147
NOK
Samlet egenkapital 2021
-740.498
NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024

Ledelse

Ledelse / administration

NavnRolleAktier
Administrerende direktør-

Bestyrelse

NavnRolleAktier
FratrådtBestyrelsesformand-
Sidst opdateret: 25. apr. 2024

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
436.000
Samlet årsresultat
136.147
Samlede aktiver
2.799.540
Samlet gæld
3.540.038
Samlet egenkapital
-740.498

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
436.000
Samlede driftsomkostninger
103.300
Driftsresultat
332.700
Finansielle indtægter/omkostninger
-196.553
Resultat før skat
136.147
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
136.147

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
2.102.875
Samlede omsætningsaktiver
696.665
Samlede aktiver
2.799.540
Kortfristet gæld
11.061
Langfristet gæld
3.528.977
Samlet gæld
3.540.038
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
-770.498
Samlet egenkapital
-740.498
Samlet egenkapital og gæld
2.799.540

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt