||
Ø

ØBV EIENDOM AS986 943 021

Udlejning
Aktieselskab
Sølands vei 10B 1617 FREDRIKSTAD, Norge

ØBV EIENDOM AS

Lukket 29. juni 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
19 år
- 8. jun. 2004 til 29. jun. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
4.500.764
NOK
Årsresultat 2022
3.420.784
NOK
Samlet egenkapital 2022
4.131.261
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
4.500.764
Samlet årsresultat
3.420.784
Samlede aktiver
5.149.745
Samlet gæld
1.018.484
Samlet egenkapital
4.131.261

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
4.500.764
Samlede driftsomkostninger
158.334
Driftsresultat
4.342.430
Finansielle indtægter/omkostninger
-1.865
Resultat før skat
4.340.565
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
919.781
Samlet årsresultat
3.420.784

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
0
Samlede omsætningsaktiver
5.149.745
Samlede aktiver
5.149.745
Kortfristet gæld
1.018.484
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
1.018.484
Indskudt kapital
102.000
Overført overskud
4.029.261
Samlet egenkapital
4.131.261
Samlet egenkapital og gæld
5.149.745

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt