||
B

BAGLERGATEN 1 ANS977 266 068

Udlejning
Ansvarligt selskab med solidarisk ansvar
Tollbugata 115 3041 DRAMMEN, Norge

BAGLERGATEN 1 ANS

Lukket 24. maj 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
26 år
- 21. feb. 1997 til 24. maj 2023
Type
Ansvarligt selskab med solidarisk ansvar
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
1.049.994
NOK
Årsresultat 2021
-21.467
NOK
Samlet egenkapital 2021
-4.468.272
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand-
T
TØNSBERG UTVIKLING AS
Lukket
Deltager med solidarisk ansvar (fuldt ansvarlig)-
B
BRÆKKE HOLDING AS
Deltager med solidarisk ansvar (fuldt ansvarlig)-

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
1.049.994
Samlet årsresultat
-21.467
Samlede aktiver
5.134.060
Samlet gæld
9.602.332
Samlet egenkapital
-4.468.272

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
1.049.994
Samlede driftsomkostninger
1.022.462
Driftsresultat
27.532
Finansielle indtægter/omkostninger
-48.999
Resultat før skat
-21.467
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-21.467

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
5.012.810
Samlede omsætningsaktiver
121.250
Samlede aktiver
5.134.060
Kortfristet gæld
1.890.943
Langfristet gæld
7.711.389
Samlet gæld
9.602.332
Indskudt kapital
0
Overført overskud
-4.468.272
Samlet egenkapital
-4.468.272
Samlet egenkapital og gæld
5.134.060

Ikke-finansielle selskaber
2300
Personlige foretak
Standard for brancheklassifikation
L
Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt