||
A

ACCRESCO HOLDING AS920 722 504

Udlejning
Aktieselskab
Solveien 55 1394 NESBRU, Norge

ACCRESCO HOLDING AS

Lukket 3. april 2025, Frivillig likvidation
Holdingselskap som har som formål å eie fullt eller andeler i andre selskaper, samt alt som hører naturlig til dette.
Kjøp og salg av aksjer, eiendom, utleie og utvikling av eiendom samt alt som faller naturlig i bransjen.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
7 år
- 13. apr. 2018 til 3. apr. 2025
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Ejerskab

Antal aktier og aktieklasser
30.000
1 aktieklasse
Samlet antal aktionærer
2
personer

Økonomi

Samlet egenkapital 2023
703.053
NOK
Sidst opdateret: 18. feb. 2025

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand
50 %
direkte
Bestyrelsesmedlem
50 %
direkte

Andre

NavnRolleAktier
S
SOLIDITET AS
Regnskabsfører-

Top 10 private aktionærer

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand
50 %
direkte
Bestyrelsesmedlem
50 %
direkte
Sidst opdateret: 10. jan. 2024

Ejerandel

Virksomhedens aktionærer

NavnAktieklasseSamlet antal aktierDel
Ordinære aktier
15.000
50 %
Ordinære aktier
15.000
50 %
Sidst opdateret: 2. jun. 2025

Økonomi

i NOK

Resumé

År20222021
Samlede driftsindtægter
0
0
Samlet årsresultat
0
1.660.598
Samlede aktiver
703.053
2.211.791
Samlet gæld
0
518.462
Samlet egenkapital
703.053
1.693.329

R&T

År20222021
Samlede driftsindtægter
0
0
Samlede driftsomkostninger
0
22.147
Driftsresultat
0
-22.147
Finansielle indtægter/omkostninger
0
2.150.466
Resultat før skat
0
2.128.319
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
467.721
Samlet årsresultat
0
1.660.598

Balanceoversigt

År20222021
Samlede anlægsaktiver
0
30.000
Samlede omsætningsaktiver
703.053
2.181.791
Samlede aktiver
703.053
2.211.791
Kortfristet gæld
0
518.462
Langfristet gæld
0
0
Samlet gæld
0
518.462
Indskudt kapital
703.053
24.430
Overført overskud
0
1.668.899
Samlet egenkapital
703.053
1.693.329
Samlet egenkapital og gæld
703.053
2.211.791

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt