||
2

2BAA AS922 874 085

Udlejning
Aktieselskab
Fetveien 2242 1910 ENEBAKKNESET, Norge

2BAA AS

Lukket 4. december 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
4 år
- 12. jun. 2019 til 4. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
992.025
NOK
Årsresultat 2022
760.199
NOK
Samlet egenkapital 2022
802.229
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
992.025
Samlet årsresultat
760.199
Samlede aktiver
1.016.645
Samlet gæld
214.416
Samlet egenkapital
802.229

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
992.025
Samlede driftsomkostninger
17.407
Driftsresultat
974.618
Finansielle indtægter/omkostninger
-3
Resultat før skat
974.615
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
214.416
Samlet årsresultat
760.199

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
1.015.572
Samlede omsætningsaktiver
1.074
Samlede aktiver
1.016.645
Kortfristet gæld
39.820
Langfristet gæld
174.596
Samlet gæld
214.416
Indskudt kapital
24.430
Overført overskud
777.799
Samlet egenkapital
802.229
Samlet egenkapital og gæld
1.016.645

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt