||
N

NÆRBØ BYGDEHUS SA988 428 582

Udlejning
Andelsselskab
Jadarvegen 15 4365 NÆRBØ, Norge

NÆRBØ BYGDEHUS SA

Lukket 15. januar 2024, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
19 år
- 15. okt. 2005 til 15. jan. 2024
Type
Andelsselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2020
52.565
NOK
Årsresultat 2020
-35.878
NOK
Samlet egenkapital 2020
6.122.882
NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2020
Samlede driftsindtægter
52.565
Samlet årsresultat
-35.878
Samlede aktiver
6.130.642
Samlet gæld
7.760
Samlet egenkapital
6.122.882

R&T

År2020
Samlede driftsindtægter
52.565
Samlede driftsomkostninger
232.889
Driftsresultat
-180.324
Finansielle indtægter/omkostninger
144.446
Resultat før skat
-35.878
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-35.878

Balanceoversigt

År2020
Samlede anlægsaktiver
3.960.866
Samlede omsætningsaktiver
2.169.776
Samlede aktiver
6.130.642
Kortfristet gæld
7.760
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
7.760
Indskudt kapital
15.000
Overført overskud
6.107.882
Samlet egenkapital
6.122.882
Samlet egenkapital og gæld
6.130.642

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt