||
L

LEGENE I LØKKEBAKKEN AS925 143 324

Udlejning
Aktieselskab
Løkkebakken 12B 3770 KRAGERØ, Norge

LEGENE I LØKKEBAKKEN AS

Lukket 4. maj 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
3 år
- 2. jun. 2020 til 4. maj 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
2.760.212
NOK
Årsresultat 2021
57.153
NOK
Samlet egenkapital 2021
78.345
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
2.760.212
Samlet årsresultat
57.153
Samlede aktiver
285.515
Samlet gæld
207.170
Samlet egenkapital
78.345

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
2.760.212
Samlede driftsomkostninger
2.687.904
Driftsresultat
72.308
Finansielle indtægter/omkostninger
0
Resultat før skat
72.308
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
15.155
Samlet årsresultat
57.153

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
122.500
Samlede omsætningsaktiver
163.015
Samlede aktiver
285.515
Kortfristet gæld
203.912
Langfristet gæld
3.258
Samlet gæld
207.170
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
48.345
Samlet egenkapital
78.345
Samlet egenkapital og gæld
285.515

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt