ARK SERVICE & RENHOLD AS
Lukket 4. november 2025, InsolvensbehandlingARK SERVICE & RENHOLD AS KONKURSBO
Likvidationsbo:
Renhold og det som naturlig faller inn under dette.
Nøgleord
rengøringinnvendigbygningerkontorerhusapartementsleiligheterfabrikkerbutikkerinstitusjonerbeboelseshus
Organisation
- Adm. direktør
- NK
Nazire Kocakulak1974
- Bestyrelsesformand
- NK
Nazire Kocakulak1974
- Driftstid
- 4 år
- - 23. nov. 2021 til 4. nov. 2025
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Nej
- Antal medarbejdere
- 0
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2022
- 19.891.696
- NOK
- Årsresultat 2022
- 768.809
- NOK
- Samlet egenkapital 2022
- 708.979
- NOK
Sidst opdateret: 9. sep. 2025
Ledelse
Ledelse / administration
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
NK 1974 | Administrerende direktør | - |
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
NK 1974 | Bestyrelsesformand | - |
| Næstformand | - | |
GC 2000 | Bestyrelsesmedlem | - |
Andre
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
| Revisor | - |
Sidst opdateret: 13. okt. 2025
Resumé
| År | 2022 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 19.891.696 |
Samlet årsresultat | 768.809 |
Samlede aktiver | 6.801.364 |
Samlet gæld | 6.092.385 |
Samlet egenkapital | 708.979 |
R&T
| År | 2022 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 19.891.696 |
Samlede driftsomkostninger | 18.808.792 |
Driftsresultat | 1.082.904 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -104.576 |
Resultat før skat | 978.328 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 209.519 |
Samlet årsresultat | 768.809 |
Balanceoversigt
| År | 2022 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 1.178.256 |
Samlede omsætningsaktiver | 5.623.107 |
Samlede aktiver | 6.801.364 |
Kortfristet gæld | 4.528.008 |
Langfristet gæld | 1.564.377 |
Samlet gæld | 6.092.385 |
Indskudt kapital | 24.430 |
Overført overskud | 684.549 |
Samlet egenkapital | 708.979 |
Samlet egenkapital og gæld | 6.801.364 |
Standard for brancheklassifikation
N
Primært industriområde
Forretningsydelser
81
Aktivitet
Ydelser relateret til ejendomsadministration
81.2
Primær industrigruppe
Rengøringsvirksomhed
81.21
Industrigruppe
Rengøring af bygninger
81.210
Industrigruppe
Almindelig rengøring i bygninger