||
C

CALMEYERSGATE 11 AS964 399 530

Udlejning
Aktieselskab
Selma Ellefsens vei 6 0581 OSLO, Norge

CALMEYERSGATE 11 AS

Lukket 21. april 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 20. feb. 1995 til 21. apr. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
1.895.102
NOK
Årsresultat 2021
180.048
NOK
Samlet egenkapital 2021
150.000
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
1.895.102
Samlet årsresultat
180.048
Samlede aktiver
3.466.421
Samlet gæld
3.316.421
Samlet egenkapital
150.000

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
1.895.102
Samlede driftsomkostninger
1.198.061
Driftsresultat
697.041
Finansielle indtægter/omkostninger
-448.437
Resultat før skat
248.604
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
68.556
Samlet årsresultat
180.048

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
2.660.729
Samlede omsætningsaktiver
805.692
Samlede aktiver
3.466.421
Kortfristet gæld
956.366
Langfristet gæld
2.360.055
Samlet gæld
3.316.421
Indskudt kapital
150.000
Overført overskud
0
Samlet egenkapital
150.000
Samlet egenkapital og gæld
3.466.421

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt