||
C

CHR. LIVEN HOLDING AS916 471 017

Udlejning
Aktieselskab
c/o Christoffer Liven Bøkkerveien 10B 0579 OSLO, Norge

CHR. LIVEN HOLDING AS

Lukket 12. december 2024, Mangler obligatorisk revisor
Kjøp og salg av aksjer, eiendom og eiendeler, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
9 år
- 18. dec. 2015 til 12. dec. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
1.307.414
NOK
Årsresultat 2021
116.253
NOK
Samlet egenkapital 2021
31.771
NOK
Sidst opdateret: 26. sep. 2024

Ledelse

Ledelse / administration

NavnRolleAktier
Administrerende direktør-

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
1.307.414
Samlet årsresultat
116.253
Samlede aktiver
284.461
Samlet gæld
252.690
Samlet egenkapital
31.771

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
1.307.414
Samlede driftsomkostninger
1.304.221
Driftsresultat
3.193
Finansielle indtægter/omkostninger
113.060
Resultat før skat
116.253
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
116.253

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
27.500
Samlede omsætningsaktiver
256.961
Samlede aktiver
284.461
Kortfristet gæld
252.690
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
252.690
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
1.771
Samlet egenkapital
31.771
Samlet egenkapital og gæld
284.461

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt