||
E

EIKE BYGG AS925 129 577

Fast ejendom
Aktieselskab
Sjukeheimvegen 21 2966 SLIDRE, Norge

EIKE BYGG AS

Lukket 2. marts 2024, Insolvensbehandling

Likvidationsbo:

EIKE BYGG AS KONKURSBO

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
4 år
- 28. maj 2020 til 2. mar. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
16.616.374
NOK
Årsresultat 2021
-4.857.894
NOK
Samlet egenkapital 2021
-4.478.619
NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
16.616.374
Samlet årsresultat
-4.857.894
Samlede aktiver
2.891.552
Samlet gæld
7.370.171
Samlet egenkapital
-4.478.619

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
16.616.374
Samlede driftsomkostninger
21.398.072
Driftsresultat
-4.781.698
Finansielle indtægter/omkostninger
-98.554
Resultat før skat
-4.880.253
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-22.359
Samlet årsresultat
-4.857.894

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
1.654.766
Samlede omsætningsaktiver
1.236.786
Samlede aktiver
2.891.552
Kortfristet gæld
6.495.198
Langfristet gæld
874.973
Samlet gæld
7.370.171
Indskudt kapital
300.000
Overført overskud
-4.778.619
Samlet egenkapital
-4.478.619
Samlet egenkapital og gæld
2.891.552

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom