||
C

CLE AS885 446 442

Udlejning
Aktieselskab
Storgata 26 2000 LILLESTRØM, Norge

CLE AS

Lukket 9. august 2025, Mangler obligatorisk revisor
Omsetning og drift av fast eiendom, herunder utleie samt annen virksomhet og deltagelse i andre selskaper som måtte stå i forbindelse med dette.
Omsetning og drift av fast eiendom, herunder utleie.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
22 år
- 27. feb. 2003 til 9. aug. 2025
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2019
864.000
NOK
Årsresultat 2019
11.596
NOK
Samlet egenkapital 2019
1.203.856
NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024

Suppleant-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2019
Samlede driftsindtægter
864.000
Samlet årsresultat
11.596
Samlede aktiver
12.375.363
Samlet gæld
11.171.507
Samlet egenkapital
1.203.856

R&T

År2019
Samlede driftsindtægter
864.000
Samlede driftsomkostninger
60.237
Driftsresultat
803.763
Finansielle indtægter/omkostninger
-788.896
Resultat før skat
14.867
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
3.271
Samlet årsresultat
11.596

Balanceoversigt

År2019
Samlede anlægsaktiver
11.417.466
Samlede omsætningsaktiver
957.897
Samlede aktiver
12.375.363
Kortfristet gæld
3.630.706
Langfristet gæld
7.540.801
Samlet gæld
11.171.507
Indskudt kapital
2.350.000
Overført overskud
-1.146.144
Samlet egenkapital
1.203.856
Samlet egenkapital og gæld
12.375.363

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt