||
S

STORÅKEREN 11 AS930 163 376

Udlejning
Aktieselskab
Mølnholtet 42 9414 HARSTAD, Norge

STORÅKEREN 11 AS

Lukket 9. november 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
1 år
- 10. nov. 2022 til 9. nov. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
1.309.175
NOK
Årsresultat 2022
287.155
NOK
Samlet egenkapital 2022
10.822.414
NOK
Sidst opdateret: 15. aug. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
1.309.175
Samlet årsresultat
287.155
Samlede aktiver
33.842.202
Samlet gæld
23.019.788
Samlet egenkapital
10.822.414

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
1.309.175
Samlede driftsomkostninger
603.716
Driftsresultat
705.459
Finansielle indtægter/omkostninger
0
Resultat før skat
705.459
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
418.304
Samlet årsresultat
287.155

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
32.541.413
Samlede omsætningsaktiver
1.300.789
Samlede aktiver
33.842.202
Kortfristet gæld
417.358
Langfristet gæld
22.602.430
Samlet gæld
23.019.788
Indskudt kapital
10.617.159
Overført overskud
205.255
Samlet egenkapital
10.822.414
Samlet egenkapital og gæld
33.842.202

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt