||
F

FGL EIENDOM AS918 883 975

Fast ejendom
Aktieselskab
c/o Gustav Wee Gardsvikvegen 51 5563 FØRRESFJORDEN, Norge

FGL EIENDOM AS

Lukket 25. september 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
6 år
- 22. apr. 2017 til 25. sep. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2022
-353.748
NOK
Samlet egenkapital 2022
-779.087
NOK
Sidst opdateret: 18. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
-353.748
Samlede aktiver
5.058.077
Samlet gæld
5.837.164
Samlet egenkapital
-779.087

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
41.900
Driftsresultat
-41.900
Finansielle indtægter/omkostninger
-311.848
Resultat før skat
-353.748
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-353.748

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
0
Samlede omsætningsaktiver
5.058.077
Samlede aktiver
5.058.077
Kortfristet gæld
837.164
Langfristet gæld
5.000.000
Samlet gæld
5.837.164
Indskudt kapital
100.000
Overført overskud
-879.087
Samlet egenkapital
-779.087
Samlet egenkapital og gæld
5.058.077

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom