||
B

BRUKET 2 AS894 465 352

Udlejning
Aktieselskab
Stormmusbrinken 62 1684 VESTERØY, Norge

BRUKET 2 AS

Lukket 22. december 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
14 år
- 1. sep. 2009 til 22. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2022
-10.285
NOK
Samlet egenkapital 2022
1.406.609
NOK
Sidst opdateret: 27. sep. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
-10.285
Samlede aktiver
4.339.135
Samlet gæld
2.932.526
Samlet egenkapital
1.406.609

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
67.487
Driftsresultat
-67.487
Finansielle indtægter/omkostninger
54.833
Resultat før skat
-12.654
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-2.369
Samlet årsresultat
-10.285

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
2.000.000
Samlede omsætningsaktiver
2.339.135
Samlede aktiver
4.339.135
Kortfristet gæld
2.320.081
Langfristet gæld
612.445
Samlet gæld
2.932.526
Indskudt kapital
100.000
Overført overskud
1.306.609
Samlet egenkapital
1.406.609
Samlet egenkapital og gæld
4.339.135

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt