EAS RENHOLD AS
Lukket 19. marts 2026, InsolvensbehandlingEAS RENHOLD AS KONKURSBO
Likvidationsbo:
Handel og servicevirksomhet innen renhold, og
hva hermed naturlig står i forbindelse, herunder
deltagelse i andre selskaper med lignende
formål.
Nøgleord
rengøringinnvendigbygningerkontorerhusapartementsleiligheterfabrikkerbutikkerinstitusjonerbeboelseshus
Links
Organisation
- Adm. direktør
- TB
Tore Bruun1972
- Bestyrelsesformand
- TB
Tore Bruun1972
- Driftstid
- 31 år
- - 20. feb. 1995 til 19. mar. 2026
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Nej
- Antal medarbejdere
- 0
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2022
- 3.391.867
- NOK
- Årsresultat 2022
- -125.765
- NOK
- Samlet egenkapital 2022
- -88.656
- NOK
Sidst opdateret: 12. dec. 2025
Ledelse
Ledelse / administration
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
TB 1972 | Administrerende direktør | - |
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
TB 1972 | Bestyrelsesformand | - |
Sidst opdateret: 13. apr. 2023
Resumé
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 3.391.867 |
Samlet årsresultat | -125.765 |
Samlede aktiver | 1.575.960 |
Samlet gæld | 1.664.616 |
Samlet egenkapital | -88.656 |
R&T
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 3.391.867 |
Samlede driftsomkostninger | 3.422.539 |
Driftsresultat | -30.672 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -130.565 |
Resultat før skat | -161.237 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | -35.472 |
Samlet årsresultat | -125.765 |
Balanceoversigt
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 679.644 |
Samlede omsætningsaktiver | 896.316 |
Samlede aktiver | 1.575.960 |
Kortfristet gæld | 1.181.231 |
Langfristet gæld | 483.385 |
Samlet gæld | 1.664.616 |
Indskudt kapital | 100.000 |
Overført overskud | -188.656 |
Samlet egenkapital | -88.656 |
Samlet egenkapital og gæld | 1.575.960 |
Standard for brancheklassifikation
N
Primært industriområde
Forretningsydelser
81
Aktivitet
Ydelser relateret til ejendomsadministration
81.2
Primær industrigruppe
Rengøringsvirksomhed
81.21
Industrigruppe
Rengøring af bygninger
81.210
Industrigruppe
Almindelig rengøring i bygninger