||
G

GUTTORMSEN EIENDOM AS914 449 863

Udlejning
Aktieselskab
Strandveien 15A 3530 RØYSE, Norge

GUTTORMSEN EIENDOM AS

Lukket 20. december 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
9 år
- 27. nov. 2014 til 20. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
174.000
NOK
Årsresultat 2022
122.879
NOK
Samlet egenkapital 2022
30.001
NOK
Sidst opdateret: 18. okt. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
174.000
Samlet årsresultat
122.879
Samlede aktiver
402.255
Samlet gæld
372.254
Samlet egenkapital
30.001

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
174.000
Samlede driftsomkostninger
16.448
Driftsresultat
157.552
Finansielle indtægter/omkostninger
-12
Resultat før skat
157.540
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
34.661
Samlet årsresultat
122.879

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
71.813
Samlede omsætningsaktiver
330.442
Samlede aktiver
402.255
Kortfristet gæld
372.254
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
372.254
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
1
Samlet egenkapital
30.001
Samlet egenkapital og gæld
402.255

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt