||
A

AARSTAD INVEST AS913 428 366

Udlejning
Aktieselskab
Nedre Liedgardsveg 11 6460 EIDSVÅG I ROMSDAL, Norge

AARSTAD INVEST AS

Lukket 23. september 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
9 år
- 26. mar. 2014 til 23. sep. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2020
189.000
NOK
Årsresultat 2020
-220.748
NOK
Samlet egenkapital 2020
-76.137
NOK
Sidst opdateret: 3. jun. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2020
Samlede driftsindtægter
189.000
Samlet årsresultat
-220.748
Samlede aktiver
6.848.930
Samlet gæld
6.925.067
Samlet egenkapital
-76.137

R&T

År2020
Samlede driftsindtægter
189.000
Samlede driftsomkostninger
56.774
Driftsresultat
132.226
Finansielle indtægter/omkostninger
-352.974
Resultat før skat
-220.748
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-220.748

Balanceoversigt

År2020
Samlede anlægsaktiver
6.806.369
Samlede omsætningsaktiver
42.561
Samlede aktiver
6.848.930
Kortfristet gæld
276.842
Langfristet gæld
6.648.225
Samlet gæld
6.925.067
Indskudt kapital
400.000
Overført overskud
-476.137
Samlet egenkapital
-76.137
Samlet egenkapital og gæld
6.848.930

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt