||
DREYER BOLIG III AS

DREYER BOLIG III AS920 936 512

Fast ejendom
Aktieselskab
Ryfylkevegen 1741 4120 TAU, Norge

DREYER BOLIG III AS

Lukket 3. maj 2023
Boligutleie i Stavanger • Dreyer Bolig
Boligutleie i Stavanger

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Links

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
5 år
- 2. jun. 2018 til 3. maj 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
622.847
NOK
Årsresultat 2021
354.504
NOK
Samlet egenkapital 2021
12.014.890
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
622.847
Samlet årsresultat
354.504
Samlede aktiver
12.522.571
Samlet gæld
507.681
Samlet egenkapital
12.014.890

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
622.847
Samlede driftsomkostninger
169.147
Driftsresultat
453.700
Finansielle indtægter/omkostninger
792
Resultat før skat
454.492
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
99.988
Samlet årsresultat
354.504

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
11.956.810
Samlede omsætningsaktiver
565.761
Samlede aktiver
12.522.571
Kortfristet gæld
507.681
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
507.681
Indskudt kapital
11.987.136
Overført overskud
27.754
Samlet egenkapital
12.014.890
Samlet egenkapital og gæld
12.522.571

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom