||
V

VEST-FINANS AS975 998 819

Udlejning
Aktieselskab
Osvegen 142 5227 NESTTUN, Norge

VEST-FINANS AS

Lukket 19. december 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
27 år
- 15. jan. 1996 til 19. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
59.038
NOK
Årsresultat 2021
16.759.957
NOK
Samlet egenkapital 2021
79.506.596
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
59.038
Samlet årsresultat
16.759.957
Samlede aktiver
116.085.049
Samlet gæld
36.578.453
Samlet egenkapital
79.506.596

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
59.038
Samlede driftsomkostninger
763.330
Driftsresultat
-704.293
Finansielle indtægter/omkostninger
18.344.480
Resultat før skat
17.640.188
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
880.231
Samlet årsresultat
16.759.957

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
23.960.412
Samlede omsætningsaktiver
92.124.637
Samlede aktiver
116.085.049
Kortfristet gæld
35.547.887
Langfristet gæld
1.030.566
Samlet gæld
36.578.453
Indskudt kapital
318.535
Overført overskud
79.188.061
Samlet egenkapital
79.506.596
Samlet egenkapital og gæld
116.085.049

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt