||
L

LEERES BÅTHOTELL 2 AS921 773 323

Fast ejendom
Aktieselskab
Myrveien 5 1640 RÅDE, Norge

LEERES BÅTHOTELL 2 AS

Lukket 4. maj 2024

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
6 år
- 22. nov. 2018 til 4. maj 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
1.211.610
NOK
Årsresultat 2022
343.513
NOK
Samlet egenkapital 2022
1.291.946
NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024

Bestyrelsesmedlem-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
1.211.610
Samlet årsresultat
343.513
Samlede aktiver
11.672.663
Samlet gæld
10.380.717
Samlet egenkapital
1.291.946

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
1.211.610
Samlede driftsomkostninger
582.932
Driftsresultat
628.677
Finansielle indtægter/omkostninger
-188.244
Resultat før skat
440.433
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
96.920
Samlet årsresultat
343.513

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
9.685.187
Samlede omsætningsaktiver
1.987.476
Samlede aktiver
11.672.663
Kortfristet gæld
168.648
Langfristet gæld
10.212.069
Samlet gæld
10.380.717
Indskudt kapital
92.990
Overført overskud
1.198.956
Samlet egenkapital
1.291.946
Samlet egenkapital og gæld
11.672.663

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom