ALLIANSEN RENHOLD AS
Lukket 8. maj 2023
Nøgleord
rengøringinnvendigbygningerkontorerhusapartementsleiligheterfabrikkerbutikkerinstitusjonerbeboelseshus
Organisation
- Adm. direktør
- BM
Bereket Mesghina1972
- Bestyrelsesformand
- BM
Bereket Mesghina1972
- Driftstid
- 19 år
- - 6. nov. 2004 til 8. maj 2023
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Ja
- Antal medarbejdere
- 28
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2022
- 14.281.164
- NOK
- Årsresultat 2022
- 1.382.236
- NOK
- Samlet egenkapital 2022
- 2.063.164
- NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023
Ledelse
Ledelse / administration
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
BM 1972 | Administrerende direktør | - |
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
BM 1972 | Bestyrelsesformand | - |
Andre
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
| Revisor | - |
Sidst opdateret: 13. apr. 2023
Resumé
| År | 2022 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 14.281.164 |
Samlet årsresultat | 1.382.236 |
Samlede aktiver | 4.820.855 |
Samlet gæld | 2.757.691 |
Samlet egenkapital | 2.063.164 |
R&T
| År | 2022 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 14.281.164 |
Samlede driftsomkostninger | 12.575.940 |
Driftsresultat | 1.705.224 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -25.169 |
Resultat før skat | 1.680.055 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 297.819 |
Samlet årsresultat | 1.382.236 |
Balanceoversigt
| År | 2022 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 2.170.355 |
Samlede omsætningsaktiver | 2.650.500 |
Samlede aktiver | 4.820.855 |
Kortfristet gæld | 2.392.487 |
Langfristet gæld | 365.205 |
Samlet gæld | 2.757.691 |
Indskudt kapital | 100.000 |
Overført overskud | 1.963.164 |
Samlet egenkapital | 2.063.164 |
Samlet egenkapital og gæld | 4.820.855 |
Standard for brancheklassifikation
N
Primært industriområde
Forretningsydelser
81
Aktivitet
Ydelser relateret til ejendomsadministration
81.2
Primær industrigruppe
Rengøringsvirksomhed
81.21
Industrigruppe
Rengøring af bygninger
81.210
Industrigruppe
Almindelig rengøring i bygninger