||
H

HTSG LYDER AS928 606 376

Udlejning
Aktieselskab
v/ Sjur E. Gullaksen Sætervegen 78 5236 RÅDAL, Norge

HTSG LYDER AS

Lukket 6. december 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
1 år
- 25. jan. 2022 til 6. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
1.115.444
NOK
Årsresultat 2022
114.805
NOK
Samlet egenkapital 2022
30.805
NOK
Sidst opdateret: 13. okt. 2023

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand-
Bestyrelsesmedlem-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
1.115.444
Samlet årsresultat
114.805
Samlede aktiver
12.091.226
Samlet gæld
12.060.421
Samlet egenkapital
30.805

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
1.115.444
Samlede driftsomkostninger
618.402
Driftsresultat
497.042
Finansielle indtægter/omkostninger
-382.237
Resultat før skat
114.805
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
114.805

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
10.190.053
Samlede omsætningsaktiver
1.901.173
Samlede aktiver
12.091.226
Kortfristet gæld
742.111
Langfristet gæld
11.318.310
Samlet gæld
12.060.421
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
805
Samlet egenkapital
30.805
Samlet egenkapital og gæld
12.091.226

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt