||
M

MENTOR UTVIKLING AS931 163 213

Udlejning
Aktieselskab
Bergittavegen 20 7021 TRONDHEIM, Norge

MENTOR UTVIKLING AS

Lukket 18. juni 2025
Å investere i eiendom på egenhånd og gjennom andre selskaper.
Eie fast eiendom.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
2 år
- 4. apr. 2023 til 18. jun. 2025
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Ejerskab

Antal aktier og aktieklasser
3.000
1 aktieklasse
Samlet antal aktionærer
1
virksomhed
Tilhører en gruppe af

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2023
132.000
NOK
Årsresultat 2023
-568.250
NOK
Samlet egenkapital 2023
-1.080.324
NOK
Sidst opdateret: 16. jan. 2025

Ledelse

Ledelse / administration

NavnRolleAktier
Administrerende direktør-

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand
88.44 %
indirekte
Bestyrelsesmedlem-

Andre

NavnRolleAktier
P
PRICEWATERHOUSECOOPERS AS
Regnskabsfører-

Top 10 private aktionærer

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand
88.44 %
indirekte
-
6.22 %
indirekte
Sidst opdateret: 16. jan. 2025

Ejerandel

Virksomhedens aktionærer

NavnAktieklasseSamlet antal aktierDel
C
CREOS EIENDOM AS
Ordinære aktier
3.000
100 %
Sidst opdateret: 2. jun. 2025

Koncernstruktur

  • Samlet driftsindtægt 2025: NOK 0
    Driftsresultat 2025: NOK -17.729.744
    Medarbejdere: 0

Økonomi

i NOK

Resumé

År2023
Samlede driftsindtægter
132.000
Samlet årsresultat
-568.250
Samlede aktiver
11.173.294
Samlet gæld
12.253.618
Samlet egenkapital
-1.080.324

R&T

År2023
Samlede driftsindtægter
132.000
Samlede driftsomkostninger
388.936
Driftsresultat
-256.936
Finansielle indtægter/omkostninger
-311.314
Resultat før skat
-568.250
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-568.250

Balanceoversigt

År2023
Samlede anlægsaktiver
8.724.430
Samlede omsætningsaktiver
2.448.864
Samlede aktiver
11.173.294
Kortfristet gæld
8.160.178
Langfristet gæld
4.093.440
Samlet gæld
12.253.618
Indskudt kapital
24.430
Overført overskud
-1.104.754
Samlet egenkapital
-1.080.324
Samlet egenkapital og gæld
11.173.294

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt