||
D

DRUGUDAL OG SUNDSET EIENDOM AS999 264 182

Udlejning
Aktieselskab
Postmyrveien 12 7391 RENNEBU, Norge

DRUGUDAL OG SUNDSET EIENDOM AS

Lukket 14. december 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
10 år
- 23. jan. 2013 til 14. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
502.454
NOK
Årsresultat 2022
-23.433
NOK
Samlet egenkapital 2022
1.508.296
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
502.454
Samlet årsresultat
-23.433
Samlede aktiver
2.419.768
Samlet gæld
911.472
Samlet egenkapital
1.508.296

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
502.454
Samlede driftsomkostninger
488.292
Driftsresultat
14.162
Finansielle indtægter/omkostninger
-44.581
Resultat før skat
-30.419
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-6.986
Samlet årsresultat
-23.433

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
1.833.284
Samlede omsætningsaktiver
586.484
Samlede aktiver
2.419.768
Kortfristet gæld
72.975
Langfristet gæld
838.497
Samlet gæld
911.472
Indskudt kapital
1.430.000
Overført overskud
78.296
Samlet egenkapital
1.508.296
Samlet egenkapital og gæld
2.419.768

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt